Dolcan - Unia 0:2 (0:1)

Dolcan Ząbki - Unia 0:2 (0:1) Bramki: 36 min. Bartosz Kuchta, as. Krystian Nowakowski, 68 min. Bartosz Rudnik, as. Robert Waśk. Kadra: Krajewski - Aduku, Śliwa, Kuchta, Nowakowski, Ziemkowski, Stanicki, Fluder, Rudnik, Kopeć, Żbikowski, Napiórkowski, Winnicki, Gantner J., Gantner M., Kaim, Waśk, Szabłowski.

Pierwsza połowa meczu nie rzuciła na kolana, biorąc pod uwagę niedawne spotkania z Karpatami Lwów (3:0), Unią Tarnów (0:0) czy Wisłą Kraków (1:2). Na pewno przyczyną słabszej postawy na boisku są obciążenia treningowe, co niewątpliwie musi mieć odzwierciedlenie choćby w poruszaniu się po murawie. Niezależnie od tego w pierwszej połowie to Unici byli stroną wyraźnie dominującą. Co prawda groźnych akcji było niewiele, ale przewaga optyczna w posiadaniu piłki była zdecydowanie po stronie Unii. Zawodnicy Dolcanu ograniczali się do przeprowadzania kontr, ale w tych akcjach widać było pomysł na szybkie rozegranie piłki, na jeden i dwa kontakty. Wyglądało to bardzo efektownie dla oka, ale nie przekładało się na zagrożenie pod bramką Unii. W 36. minucie meczu prostopadłą wrzutką z rzutu wolnego popisał się Krystian Nowakowski, a lot piłki przeciął Bartosz Kuchta, który skierował piłkę do bramki. Wynik utrzymał się do przerwy, podczas której trener dokonał siedmiu zmian. Gra się trochę posypała, szczególnie w pierwszych dwudziestu minutach. Zawodnicy Dolcanu, podobnie jak Unici w pierwszej połowie, zdominowali środek boiska i skrzydła. Wyglądało to źle. Chaotycznie wyprowadzane akcje przez Unitów kończyły się na góra trzecim podaniu. Na szczęście, pewnie w bramce spisywał się Kuba Krajewski, który znakomicie czytał grę i świetnie się ustawiał. Dzięki temu niebezpieczne sytuacje w polu karnym Unitów nie mogły przynieść gola gospodarzom. W 68. minucie przytomnie na skrzydle zachował się Robert Waśk i świetnie dograł do Bartosza Rudnika, który pokonał bramkarza Dolcanu. Od zdobycia drugiej bramki, gra się wyrównała, ale nadal nieznacznie lepszą drużyną był Dolcan. Wynik utrzymał się do końca meczu i Unici zanotowali drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym do rozgrywek. Dotychczasowy bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka.