Zapowiedź meczu GOSIR Stare Babice - Unia I

Już nikt nie ma wątpliwości, która z drużyn wywalczy awans do ligi wojewódzkiej. Drużyną tą jest Unia. Jednakże ciągle toczy się walka o utrzymanie w lidze. Jedną z drużyn broniących się przed spadkiem jest ekipa ze Starych Babic. Niedzielny mecz nie będzie dla Unitów spacerkiem, a przynajmniej na taki się nie zanosi. W chwili obecnej drużyna z Babic traci trzy punkty do Olimpii, która w tej kolejce gra z nadal silną Szkołą Futbolu. W przypadku zwycięstwa drużyny z Babic nad Unią i porażki Olimpii z SF, ekipy te zrównają się ze sobą punktami, z tym, że nadal Naprzód zostanie w strefie spadkowej, ponieważ ma gorszy bilans bezpośrednich meczów z Olimpią. Nie mniej jednak pozostaną jeszcze dwie kolejki i wszystko może się zdarzyć. Tak więc sytuacja dla Starych Babic nie jest najlepsza i drużyna ta w ostatnich trzech spotkaniach z pewnością walczyć będzie na 150%. Z jednej strony, może to oznaczać dla Unitów zdecydowanie twardszą walkę w formacji obronnej, niż do tej pory, z drugiej jednak otwierają się przed Unią możliwości przeprowadzania szybkich kontr, co już niejednokrotnie Chłopcy z Bemowa demonstrowali na boisku. Niezależnie od taktyki, jaką obierze na ten mecz trener Naprzodu, Unia nadal pozostaje zdecydowanym faworytem do zdobycia trzech punktów. Każdy inny rezultat, niż zwycięstwo Unitów w tym meczu, będzie można rozpatrywać w kategoriach nawet nie niespodzianki, ale sensacji. Dlatego już na niedzielę można mrozić bezalkoholowego szampana, żeby uczcić awans do ligi wojewódzkiej.